Olavi Hänninen, matbord "Jaana", tillverkare Huonekalu Mikko Nupponen Oy, 1950-tal.
Teak. Förlängbart bord med nedfällbar tilläggsskiva. Längd 138 cm, bredd 85 cm, höjd 71 cm. Total längd 195 cm
Åldersrelaterat slitage och repor.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10