Ulrica Hydman-Vallien, vas, glas, Kosta Boda, 1992.
Vas i klarglas, dekor av man och kvinna, djur och växter, signerad 8115-041 KOSTA BODA U.HYDMAN-VALLIEN EDITION -92 2/25 samt Ulrica HV. Bredd 15, höjd 36 cm.
Smärre slitage. Märken. Mindre repor.