Hugo Simberg

(Finland, 1873-1917)
Hugo Simberg
(Finland, 1873-1917)

Hugo Simberg, Damporträtt.

Signerad Hugo SImberg och daterad 1909. Olja på duk 54,5 x 41,5 cm.

Åldersrelaterat slitage. Mindre skador.

Föreställande Amy von Bonsdorff.

Konstnär

Utropspris
3 800 - 4 500 EUR

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Alma Ahlroth
Alma Ahlroth
Assisterande specialist, konst
+358 (0)50 428 2146

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?