Fanerat med mahogny. Tredelad fot med skulpterade delfiner. delvis förgyllda och mörkpatinerade. Elipsformad skiva med längd 126, bredd 84, höjd 76,5 cm. Tot längd inkl. senare iläggsskiva 168 cm.
Proveniens
The Jan Eric Löwenadler Collection.
×
Logga in
Kunde inte logga in