Klas-Göran Tinbäck
(Sverige, Född 1951)
skål, unik, egen ateljé 1996.
Invändigt med blästrat överfång i svart och korallrött mot frostad fond, signerad KLAS-GÖRAN TINBÄCK - UNIKAT - 1996. Höjd 13 cm, diameter 33,5 cm.
Proveniens
Sivert Oldenvi Collection.