102
153721

KARMSTOL. Gustaviansk, Lindome.

Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
363 - 454 EUR
386 - 483 USD
Klubbat pris
4 200 SEK

Bonad. Trapetsformad genombruten rygg med kopplade spjälor. Raka kannelerade ben. Dekor av bladsnitt. Lös stoppad sits. Signerad MOS samt No3.

Lagningar, obetydligt maskstungen.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

1247. Praktfat, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK