153
210314

KARAFF, glas med dekor i guld. SAINT LOUIS Frankrike 1800-talets slut.

Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
182 - 273 EUR
190 - 285 USD
Klubbat pris

Karaff med propp. Undertill etikett från samling "Tarshis collection". Höjd 34 cm

Slitage.

Tilläggslista

För en liknande karaff se G. Ingold, Saint Louis från glas till Crystal från 1586 till idag, Paris, 1986, s. 116, nej. 164.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?