Eclectic Auktion S197

110 föremål
105. TRÄSNITT, 2 st av okänd konstnär. Japan, 1800-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
107. FIGURINER, 2 st, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
198. TAZZA, porslin. Qing dynastin, Kanton, 1800-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
11. PENSELSTÄLL, porslin. Sen Qing dynasti.
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
379. ANKELRING, silver. Qing dynastin (1644-1914).
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
350. TALLRIK, porslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
453. TALLRIK, porslin. Qing dynastin. Jiaqing (1796-1820).
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 200 - 1 500 SEK
123. TRÄSNITT, Japan, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 000 - 2 000 SEK
108. FIGURIN, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
900 SEK
Utropspris
800 SEK
302. SKÅLAR ,ett par, porslin. Sen Qing.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
800 - 1 000 SEK