SPEGEL, gustaviansk stil, "Meunier", ur IKEA:s 1700-talsserie, 1990-tal.
Brännstämplad: "IKEA OF SWEDEN RIKSANTIKVARIEÄMBETET MEUNIER B.C.I. ". Förgylld och bronserad, fasettslipat glas. Rak form. Kröndekor i form av urna med eldslåga mellan girlander. Cirka 127 x 48 cm.
Smärre slitage. Märken.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.