VITRINSKÅP, "Gamla Sverige", Åmells möbler, 1900-talets senare del.
Tudelat. Målat. Överdel med spröjsat dörrpar och bakomliggande hyllplan. Nedtill med två lådor och dörrpar med bakomliggande hyllplan. Beslag av mässing. Bredd 104. Djup 41. Höjd 189 cm. Nyckel finns.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.