Silverbägare gjord i St. Petersburg 1856 av Carl Siewers. Graverad dekor med blommor och växtmotiv. Invändigt förgylld. Finska kontrollstämplar från Helsingfors 1905. Höjd 9 cm. Vikt 206 g.
Gåvogravyr
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.