TAKLAMPA

"Sistrah-pendel", Otto Müller, Megaphos, 1900-talets första hälft.

Stomme av kromad metall. Rund skärm av glas. Diameter ca 50 cm, höjd ca 86 cm.

Konditionsrapport

Ej funktionstestad. Smärre fläckar. Smärre slitage.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Fritz Strandberg

Fritz Strandberg

+46-702 293496
fritz.strandberg@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 4 000 SEK

    Slutpris

    4 200
    427 EUR
    524 USD

    Budhistorik (10 bud)
    2 6 jan 19:114200SEK
    3A 6 jan 19:114000SEK
    3 6 jan 19:093800SEK