MARC CHAGALL, etsning, signerad i plåten samt signerad i blyerts, 1923-27 (publicerad av Teriade, Paris 1948).

"Les rêves de Tchitchikov" ur "Les Ames Mortes". P: 27,4 x 21 cm.

Konditionsrapport

Ej examinerad ur ram.

Sorlier, 28.
Följerätt
Ja

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Cecilia Berggren

    Cecilia Berggren
    Specialist grafik, klassisk konst 1800/1900-tal. Föräldraledig.

    cecilia.berggren@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss