BYRÅ, Louis XVI-stil, 1900-tal.

Fanerad med valnöt samt med flera träslag. Fyra lådor, beslag av mässing. Skiva av marmor. Bredd 65,5, djup 35, höjd 76,5 cm. Nyckel finns.

Slitage. Repor. Märken. Fanerskador. Skivan med nagg.

Utropspris
1 500 SEK