SKÅL MED LOCK

SILVER, , EMPIRE, CL, WIEN, OTYDLIGT ÅRTAL 1825?.

Oval form. Lock med knopp. Genombruten gallerdekor. Förgylld på insidan. Vikt ca 232 g. Längd 12 cm. Bredd 6,5 cm. Höjd 8 cm.

Konditionsrapport

Slitage.

Placering
Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - N4

Kontakta ansvarig katalogiserare

Johan Lundberg

Johan Lundberg

+46–708–17 21 08
johan.lundberg@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 2 000 SEK

    Slutpris

    2 400
    244 EUR
    299 USD

    Budhistorik (11 bud)
    710 jan 13:362400SEK
    1 9 jan 21:382200SEK
    5A 8 jan 20:262000SEK