BÄGARE

Två st, silver, Petter Sundelius, Visby (1785-1813) samt Conrad Heitmüller, Nyköping, (1735-1779).

Invändigt förgyllda. Svagt konande form. Dekor av vågband respektive trambolerad dekor. Höjd 6- 8,5 cm. Vikt 83 gram.

Konditionsrapport

Mindre bucklor. Gravyr. Bristningar.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Emma Svahn

Göteborg

Emma Svahn

+46-767 781044
emma.svahn@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 2 000 SEK

    Slutpris

    1 600
    162 EUR
    199 USD

    Budhistorik (7 bud)
    314 jan 21:491600SEK
    214 jan 21:471500SEK
    114 jan 21:461400SEK