BERGÈRE, Lysberg & Hansen, Köpenhamn, 1900-talets mitt.

Målad. Skuren dekor. Fast stoppad rygg. Lös plymå i sits. Märkt med plakett. Sitthöjd ca 55 cm.

Slitage. Klädsel med hårt slitage. Fläckar. Smärre färgbortfall. Torrsprickor.

Utropspris
2 000 SEK