ERIK BLOMBORG, silver, dryckeskanna, Stockholm 1798.

Cylinderformad. Lock samt bottenplatta med infällda mynt. Graverad dekor. Förgylld på insidan. Höjd 22 cm. Diameter 13 cm. Vikt ca 1388 g

Smärre slitage.

Utropspris
15 000 SEK