18 mattallrikar, sex sopptallrikar, elva mindre sopptallrikar, elva förrättstallrikar, tio assietter, sju serveringsfat, fyra serveringsskålar, två såsskålar, två kannor, terrin, gräddkanna, sockerskål, kaffekanna, två cigarettställ. Sju+elva underfat till koppar medföljer.
Bruksskick och repor. Ca 15 delar med nagg. Ca fem delar med sprickor. Ställvis krackelyer och missfärgningar. Två delar med avslag.