TAKLAMPA

Art deco, glas och järnsmide, 1900-talets första hälft.

Målad. Fyra ljusarmar för fyra ljuspunkter. Kupor av glas med gröna ränder. Diameter 43 cm, höjd 63 cm.

Konditionsrapport

Nydragen el enligt säljaren. Slitage. Ej funktionstestad. Färgbortfall.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Caroline Lindahl

Caroline Lindahl
Värderare klassiskt konst 1800/1900-tal

caroline.lindahl@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 2 500 SEK

    Slutpris

    1 200
    121 EUR
    151 USD

    Budhistorik (4 bud)
    4 7 feb 21:041200SEK
    Acceptpris på 1 200 SEK uppnåddes
    3 6 feb 09:281000SEK
    2 5 feb 22:49700SEK