VEVGRAMMOFON SAMT SKÅP, 1900-talets första hälft.

Mahogny. Vevgrammofon märkt "Die stimme seines herrn". Längd 51, bredd 41, höjd 33 cm. Skåp med en låda samt dörr med bakomliggande skivförvaring. Bredd 55, djup 44, höjd 94 cm. Nyckel finns.

Ej funktionstestad. Slitage. Repor.

Utropspris
2 000 SEK