GRÄDDKANNA, SOCKERSKÅL, FAT, silver, bl a GEWE, Malmö 1961. Vikt ca 161 gram.

Rokokostil. Gräddkanna och sockerskål med svenska importstämplar. Riklig dekor av bl a rocailler. Höjd ca 5-8,5 cm, fatets längd 21 cm.

Smärre slitage och repor.

Utropspris
2 000 SEK