LJUSSTAKE, vitmetall, Ceasar Stoffi & Fritz Nagel, Tyskland, 1900-talets andra hälft.
Flexibel montering. Bestående av fem separata ljusstakar för tre ljus var, cylindriskt ställ med löstagbar mitt. Ljusstakarnas höjd à 5 cm. Ställets höjd 12,5-15 cm. För smala ljus.
Två avbrutna delar medföljer. Slitage. Repor. Märken.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.