Förgylld och bronserad. Dekor av bl.a sfinxar, äggstav samt infällt fält av polykrom gouache. Höjd 135 cm, bredd 63,5 cm.
Slitage. Lagningar. Fina sprickor. Fläckar / anlöpningar. Senare glas. Senare bronsering.