DESSERTTALLRIKAR, sex stycken, porslin, "Flora Danica", Royal Copenhagen, Danmark.

Dekor efter planschverk över den danska floran. Genombruten förgylld kant. Modellnummer 3554. Diameter ca 23 cm.

Bruksslitage. Flertalet små fotringsnagg.

Utropspris
14 000 SEK