APOLLONIO DOMENICHINI, hans krets, olja på duk.
Marcusplatsen, Venedig. Uppfodrad duk 72 x 134 cm.
Uppfodrad duk, retuschser, mörknad fernissa, lagningar.
Inköpt 1945 i Stockholm, därefter i samma familjs ägo.