Kamerahus och två objektiv. Objektiven: Zeiss-Opton Sonnar 1:2 f=50 mm T 822974 och Zeiss-Opton Biogon 1:2,8 f=35 mm nr 1133146.
Bruks- och åldersbetingat slitage. Skador vid luckan för solcellerna (går ej att helt fälla upp) samt blokerad (behov av service). Optiken med med mindre dis, mindre repor och smuts.