KAFFESERVIS, 45 delar, porslin, "Blå Blomst", Royal Copenhagen, 1900-tal.

Tolv kaffekoppar med fat (10/8040), tolv större kaffekoppar med fat (10/8261), tolv assietter (10/8093), två kaffekannor, en större och en mindre sockerskål, en större och en mindre gräddkanna, kakfat, två sopptallrikar (10/1616).

Bruksskick. Två underfat med nagg. Kakfat av andrasortering.

Utropspris
1 500 SEK