AXEL FRIDELL, torrnålsetsning, signerad och daterad 1917 i plåten, utgiven 1949 av Föreningen för grafisk konst.
"Italienaren". Etat IV. Utförd i Stockholm 1917. P. 17,7 x 11.9 cm.
Ej examinerad ur ram, missfärgad.
Haskel 96.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10