Dörrpar med bakomliggande hyll- och lådinredning. Beslag av mässing. Bredd 109 cm, djup 41 cm, höjd ca 198 cm. Nyckel finns.
Slitage. Renoverad. Kompletterad. Skador. Bortfall av list, medföljande. Torrsprickor.