EINAR NORELIUS, akvarell, signerad och daterad -38.
"Och nordanvinden blåste fram hela berg av snö". Från "Tomtar och troll, ur sagan: Kung vinter och snöflingorna". 1939. I. 29 x 29 cm.
Ej examinerad ur ram.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Utropspris
2 000 SEK