KARMSTOLAR, ett par, "Ambassadör", Carl Malmsten, Åfors Möbelfabrik, 1900-talets andra hälft.

vitmålade, lös stoppad sits. Sitthöjd ca 45 cm, bredd 53 cm, höjd upp till karm ca 62 cm.

Senare klädsel. Senare målning. Smärre slitage.

Utropspris
2 000 SEK