POTTSKÅP/SÄNGBORD, ett par, "Västra Ny", ur IKEA:s 1700-talsserie, sent 1900-tal.

Vitmålade. En lucka, en låda och en utdragbar skiva vardera. Längd 46 cm, bredd 35 cm, höjd 85 cm.

Bruksskick. Färgbortfall. Torrsprickor i skarvar.

Utropspris
3 000 SEK