Bronserad och förgylld ram. Dekor av medaljong, festonger samt krönt av knippe. Tvådelat glas. Mått 86 x 37 cm.
Slitage. Torrsprickor. Mindre dekorbortfall och lagningar. Senare bronsering och förgyllning. Senare anlupet glas.