Konst Grafik
1024570
Sture Johannesson
(1935-2018)

STURE JOHANNESSON, utställningsaffisch, "POEX 65" signerad och daterad 1965.

49X35 cm.

Ej examinerad ur ram.

Proveniens

Konstnärens familj.
Gjordes till utställning POEX 1965 i Köphenhamn. Förlaga är ett stämplat frimärke.

Utställd på Lunds Konsthall 2004.

Johan Lundberg
Johan Lundberg
+46 (0)708 17 21 08

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
2 500 SEK