STURE JOHANNESSON, utställningsaffisch, "POEX 65" signerad och daterad 1965.

49X35 cm.

Konditionsrapport

Ej examinerad ur ram.

Proveniens
Konstnärens familj. Gjordes till utställning POEX 1965 i Köphenhamn. Förlaga är ett stämplat frimärke.
Utställd på Lunds Konsthall 2004.
Placering
Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - T5

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Johan Lundberg

    Johan Lundberg

    johan.lundberg@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 2 500 SEK

    Slutpris

    1 900
    185 EUR
    210 USD

    Budhistorik (9 bud)
    4 9 nov 14:471900SEK
    5 9 nov 14:451800SEK
    4 9 nov 14:431700SEK