SVEN PALMQVIST, skål, glas, Ravenna Orrefors 1975.
Oval med uppsvängda kortsidor. Signerad: ORREFORS Ravenna 6238 Sven Palmqvist. Höjd ca 8,5, längd ca 18,5 cm.
Smärre slitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10