SKRIN, silver, Stockholm, 1916.

Otydliga mästarstämplar. Slät med monogram samt datumgravyr på locket. Träinredning. Längd 15, bredd 12, höjd 5,5 cm. Vikt 303 gram (exklusive träinredningen).

Träinredningen är lös och skadad. Slitage. Minde bucklor.

Utropspris
150 EUR