SOFFA MED SALONGSBORD, gustaviansk stil, 1900-talets början
Vitmålad, bladhölstrade kannelerade ben med fleuroner.
Soffa med karyatider, randig stoppad klädsel. Längd 181 cm.
Salongsbord med infälld stenskiva. 105x62x76 cm.
Slitage. Fläckar. Senare klädsel och målning. Färgbortfall.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.