STOLAR, ett par, gustaviansk stil, Nordiska kompaniet, 1900-talets andra hälft.

Målade och bronserade. Skuren dekor. Fast stoppad rygg och sits klädda med textil. Sitthöjd 44. Bredd 48. Djup 45. Höjd 92 cm.

Slitage. Repor. Märken.

Utropspris
1 500 SEK