SKRIVBORD, engelsk stil, sent 1900-tal.

Fanerat med idegran. Skivan delvis klädd med gröntonat läder. Tre sarglådor. Två hurtsar med tre lådor vardera. Bredd 136 cm, djup 76 cm, höjd ca 78 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage. Repor. Fläckar. Märken. Märken. Lackbortfall.

Utropspris
2 000 SEK