SÄNGAR

Ett par, John Widdicomb Furniture Co, Grand Rapids Michigan, USA, 1900-talets första hälft.

Fanerade i valnöt samt bemålade. Dekorerade med frukter och blommor. Etikettmärkta "Boggs & Buhl, Pittsburgh". Ej monterade.
Mått/ säng circa: längd 203 cm, bredd 107 cm, huvudändans gavelhöjd 114 cm, fotändans gavel 53 cm. Innermått ca 193 x 97 cm.

Se ihophörande byrå, föremål 1043761.

Konditionsrapport

Slitage, stötmärken, repor, torrsprickor. Skador och skiftningar i fernissan. Senare ytbehandling. Kompletterade.
Transporteras i delar.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Nan Jarjis

Nan Jarjis

nan.jarjis@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 200 EUR

    Slutpris

    200
    EUR
    2 077 SEK
    247 USD

    Budhistorik (8 bud)
    2A22 apr 22:03200EUR
    122 apr 22:03200EUR
    2A22 apr 22:02160EUR
    Acceptpris på 100 EUR uppnåddes