Bronserade och förgyllda ramar. Krön med dekor av rocailler. För ett ljus vardera. 38 x 52 cm.
Bruksskick. Renoverade och kompletterade, bl a senare bronsering. Sprickor och mindre avslag. Lagningar. Fläckar. Anlupet glas.