LOUISE ADELBORG, servis, 66 delar, porslin, "Swedish Grace", Rörstrand, 1900-tal.

Elva mattallrikar, tolv sopptallrikar, tolv förrättstallrikar, tolv assietter, fyra kaffekoppar med fat, fyra tekoppar med fat, kaffekanna, tekanna, sockerskål, gräddkanna, fyra serveringsfat, två serveringsskålar, såsskål. Tre delar av servisen "Gracil" medföljer.

Bruksskick. Tre delar med sprickor och två delar med nagg. Något missfärgade koppar. Några tallrikar står ej stabilt mot bordet samt smärre delar med tillverkningsdefekter.

Utropspris
5 000 SEK