SPEGEL

Av Nils Sundström (spegelmakare i Stockholm 1754-1781). Rokoko.

Förgylld och bronserad. Delvis genombrutet krön. Dekor av rocailler, blommor och bård i à la grècque. Märkt NS under krona, samt Stockholms Hallsstämpel 1770. Delat originalglas. Höjd 118 cm, bredd 56 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Skador. Dekorbortfall. Delar saknas. Anlupet glas.

Placering
Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - G2

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Jan Ahlklo

Jan Ahlklo

jan.ahlklo@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 20 000 SEK

    Slutpris

    35 500
    3 444 EUR
    4 069 USD

    Budhistorik (42 bud)
    620 maj 20:1735500SEK
    320 maj 20:1534500SEK
    6A20 maj 20:1533500SEK
    Acceptpris på 15 000 SEK uppnåddes