TAKLAMPA, "Anna", Anna Ehrner, Ateljé Lyktan, 1900-talets andra hälft.
Skärm i ljust tyg. Etikettmärkt. Diameter 62, höjd 50 cm
Ej funktionstestad. Smärre slitage.