SOFFA och FÅTÖLJ med SITTPUFF, 1960-70-tal, inköpt på Nordiska Galleriet.

Kromad stålrörsstomme på hjul, lösa dynor klädda i canvas och naturfärgat läder. På hjul.

Bruksslitage, ställvis hårt, fläckar. Canvasen med några hål.

Utropspris
5 000 SEK