VÄGGSKÅP, tidigt 1800-tal

VÄGGSKÅP, tidigt 1800-tal

Rakt uppsvängt krön med barockform. Dörr- samt lådpar. Senare grönmålat senare beslag med lejonmaskaron. Längd 61, djup 27, höjd 80 cm. Nyckel finns.

Senare beslag. Senare målning. Slitage. Färgbortfall. Skador.

Utropspris
2 000 SEK