BADKARSSOFFA, gustaviansk stil, omkring år 1900.

Förgylld och bronserad. Skuren dekor. Klädd med grön textil. Sitthöjd 42. Bredd 203. Djup 80. Höjd 100 cm.

Senare klädsel. Slitage. Ösa kantband. Repor. Märken. Färgbortfall.

Utropspris
4 000 SEK