AXEL LARSSON, byrå, Svenska Möbelfabrikerna, Bodafors, 1930-/40-tal.

Njurformad. Fanerad med mahogny och björk. Tre lådor. Beslag av mässing. Märkt med etikett. Längd 110, djup 52, höjd 71 cm.

Slitage. Krackelyr. Fanerskador. Repor. Märken. Fläckar. Nyckel saknas.

Utropspris
4 000 SEK