Fanerad med bland annat palisander. Beslag av mässing. Skiva av sten. Tre lådor. Bredd 77. Djup 39. Höjd 79 cm. Nyckel finns.
Obetydligt slitage.
CITES-intyg medföljer
Läs mer om CITES-bestämmelser här